Астрономи виявили рекордно близький до Сонця астероїд

Орбіта астероїда знаходиться в межах орбіти Венери — Астрономи виявили рекордно близький до Сонця астероїд
Орбіта астероїда знаходиться в межах орбіти Венери
Новий астероїд належить до дуже рідкісного типу астероїдів, які обертаються навколо Сонця навіть ближче, ніж Земля Об этом сообщает khmlife.in.ua со ссылкой на СМИ.


Астрономи з Каліфорнійського технологічного інституту (MIT) виявили вкрай рідкісний тип астероїда — 2019 AQ3, який дуже близько обертається навколо Сонця — його орбіта знаходиться в межах орбіти Венери.


Про це пише ScienceAlert.


Новий астероїд 2019 AQ3 належить до дуже рідкісного типу астероїдів, які обертаються навколо Сонця навіть ближче, ніж Земля. З 800 тис. відкритих астероїдів таких — сімейства Атірі — відомо тільки 19 штук.


них астероїд 2019 AQ3 має найбільш коротку відстань Офелія (найвіддаленішої від зірки точки орбіти) від Сонця — близько 0,7737 а. е, а в перигелії (найкоротша відстань на орбіті до Сонця) — всього 0,4036 а.е. Один оберт навколо зірки 2019 AQ3 робить за 164 дні. При цьому його діаметр становить майже 1,6 км.
v1


Астероїд був виявлений ще 4 січня за допомогою телескопа ZTF. Після ідентифікації астероїда виявилося, що астрономи спостерігали за ним ще в 2015 році в телескоп Pan-STARRS 1 на Гаваях, але тоді їм не вдалося встановити його орбіту.


Можливо, існує астероїд, який обертається ще ближче до Сонця — 2016 XK24, з періодом в 161 день. Однак вчені спостерігали його в 2016 році вкрай короткий час, тому його орбіта досі не визначена.


Нагадаємо, у Сонячній системі вперше зафіксували плаский об’єкт.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/hitech/astronomi-viyavili-rekordno-blizkiy-do-soncya-asterojid-568488.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя